Święto Zmarłych to szczególny czas dla złodzieja - KPP w Rypinie

Święto Zmarłych to szczególny czas dla złodzieja

Święto Zmarłych to szczególny czas dla złodzieja

Święto Zmarłych to szczególny czas dla złodzieja 
         Niestety nie wszyscy wybiorą się na cmentarze w celu porządkowania grobów czy z zamiarem odwiedzin miejsc spoczynku osób najbliższych.

 

Pamiętaj:

-      Udając się na cmentarz w celu porządkowania grobów nie pozostawiaj bez dozoru torebki, odzieży, roweru itp. Na terenie cmentarzy złodzieje uważnie obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków swoje mienie. Obserwują również osoby oddalające się w celu np. nabrania wody lub wyrzucenia śmieci.

-     Na cmentarz nie zabieraj ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii, czy wartościowych dokumentów. Jeśli już się zdecydujesz jednak na zabranie takich przedmiotów czy pieniędzy nie trzymaj ich w łatwo dostępnej torebce, czy saszetce.  Złodziej wykorzystując tłok może przeciąć pasek torebki i niepostrzeżenie dokonać jej kradzieży.

-     Zaopatrując się w znicze czy kwiaty zawsze dokonuj ich zakupu od osób posiadających w swojej ofercie duży asortyment. Istnieje podejrzenie, że osoby handlujące nieznacznymi ilościami określonych przedmiotów weszły w ich posiadanie nie zawsze w sposób legalny.

-    Jeśli to możliwe nie pozostawiaj dużo wcześniej na grobach zniczy i kwiatów. Pozostawione mienie bez dozoru może stać się łatwym łupem dla złodzieja.

mł. asp. Mariusz Wojciechowski

Autor:
Publikacja: