STOP złodziejom rowerowym - KPP w Rypinie

STOP złodziejom rowerowym

STOP złodziejom rowerowym

Data publikacji 18.09.2015

STOP  ZŁODZIEJOM  ROWEROWYM !


            Z nadejściem wiosny na drogach naszego powiatu widać coraz więcej użytkowników rowerów. W związku z tym rypińska Policja przypomina wszystkim cyklistom o właściwym zabezpieczeniu jednośladów przed kradzieżą.

 Dlatego apelujemy o:

-    nie pozostawianie roweru bez żadnego zabezpieczenia nawet na chwilę przed sklepem, w parku, w klatce schodowej (zamykanie jednośladu na tzw. „blokadę” znacznie utrudnia złodziejowi dokonania kradzieży)

-       zamykanie drzwi wejściowych na klucz do korytarza piwnicznego (pozwoli to w jakimś stopniu uchronić się przed włamaniem do piwnicy, gdzie zazwyczaj przechowywane są rowery)

-     nie przechowywanie rowerów na balkonach (szczególnie dotyczy to osób zamieszkujących na parterze)

 

Ponadto przypominaj swojemu dziecku aby:

 

  • nie pozwalało osobom nieznajomym korzystać z roweru,
  • nigdy nie pozostawiało swojego roweru bez dozoru

 

        Co roku funkcjonariusze KPP w Rypinie organizują akcję znakowania rowerów. Umieszczenie  numerów na trwałych elementach jednośladów ułatwi późniejszą identyfikacje w przypadku odzyskania skradzionego mienia. Każda pełnoletnia osoba, która zgłosi się z rowerem oraz dokumentacją potwierdzającą pochodzenie roweru np. karta gwarancyjną, rachunkiem zakupu lub umową kupna – sprzedaży może poprosić o jego oznakowanie. Termin przeprowadzenia akcji zostanie zamieszczony w lokalnej prasie oraz na naszej stronie internetowej.

 

Pamiętaj, że żadne zabezpieczenie nie uchroni Cię w stu procentach od kradzieży roweru. Tylko nasza czujność i rozwaga może zminimalizować to zjawisko!

 

          Apelujemy również do rodziców, aby zwrócili uwagę na właściwe wyposażenie rowerów swoich pociech. Każdy jednoślad powinien posiadać oświetlenie. Również wszelkie dodatkowe elementy odblaskowe (kamizelki, opaski, światełka itp.) powodują, że nasze dzieci stają się bardziej widoczne na drodze, a tym bardziej bardziej bezpieczne.


mł. asp. Mariusz Wojciechowski