Wypadek drogowy w Brzuzem - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Wypadek drogowy w Brzuzem

Rypińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Brzuze. Kierowca vw z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem. Nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i był nietrzeźwy.

Wczoraj (08.08.19r) po godzinie 19-tej dyżurny policji odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Brzuze. Natychmiast na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego.

Jak ustalili na miejscu 20-letni mieszkaniec gm. Brzuze kierując vw passatem na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w przepust drogowy. Zarówno kierowca jak i pasażerka zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania.

Jak wynika z czynności wykonanych przez policjantów kierowca pojazdu był nietrzeźwy, alkomat wykazał w jego organizmie blisko promil alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą rypińscy kryminalni.

Za spowodowanie wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości grozi do 4,5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za jazdę bez uprawnień.

 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska