Dzielnicowi egzaminowali przyszłych rowerzystów - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Dzielnicowi egzaminowali przyszłych rowerzystów

Data publikacji 14.06.2019

Rypińscy policjanci wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Skudzawach oraz Ostrowitem przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu musieli wykazać się znajomością przepisów oraz umiejętnościami praktycznymi.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie uczestniczyli w egzaminach na kartę rowerową, które przeprowadzane były w ich rejonach służbowych. Wczoraj (13.06.19r) takie egzaminy odbyły się w Szkole Podstawowej w Skudzawach oraz Szkole Podstawowej w Ostrowitem.

Aby zdobyć kartę rowerową dzieci muszą podejść do egzaminu składającego się z dwóch części. Pierwszy etap, to sprawdzenie wiedzy z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym, podczas drugiego, sprawdzane są praktyczne umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Nad przebiegiem tych egzaminów czuwali funkcjonariusze. Zawsze przy takich okazjach policjanci przeprowadzają pogadanki na temat bezpieczeństwa i zwracają uwagę na różne niebezpieczne sytuacje, z którymi rowerzyści mogą się spotkać na drodze.

Przypomnijmy: Karta rowerowa to zgodnie z polskim prawem o ruchu drogowym dokument stwierdzający uprawnienia osoby niepełnoletniej do kierowania rowerem. Kartę rowerową można uzyskać po ukończeniu 10 lat i pozytywnym zdaniu egzaminu sprawdzającego kwalifikacje (teoretyczny i praktyczny).

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska
  • policjant obserwuje piszących test uczniów
  • zdjęcie grupowe uczniów z policjantem
  • policjant obserwuje jadącego slalomem uczestnika egzaminu
  • policjant na zdjęciu z uczestnikami egzaminu
  • policjant czuwa nad egzaminem praktycznym
  • policjant na boisku obserwuje jadącego na rowerze uczestnika egzaminu