Nie zapłacili za zakupy, odpowiedzą za popełnienie przestępstwa - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Nie zapłacili za zakupy, odpowiedzą za popełnienie przestępstwa

Data publikacji 11.01.2019

Policjanci ustalili trzech sprawców kradzieży sklepowych. Mężczyźni załadowali do koszy zakupowych łącznie 34 butelek alkoholu na kwotę prawie 4,5 tyś. zł, i pośpiesznie wyszli ze sklepu omijając kasy. Dwóch z nich usłyszało już zarzuty, byli to 23 i 33-latek z Sierpca. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie trzeciego to tylko kwestia czasu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (07.01.19r). To wtedy dyżurny rypińskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Jak wynikało ze złożonego zawiadomienia, dwóch mężczyzn wyszło ze sklepu z zakupami, za które nie zapłacili. Było to 21 butelek whiskey i piwa o wartości prawie 2,5 tyś. zł. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowody. Ustalili też, że podobne zdarzenie, nad którym już pracowali miało miejsce 8 grudnia 2018 roku.  Wtedy sprawcy robiąc zakupy ponownie „zapomnieli” za nie zapłacić i wywieźli ze sklepu 13 butelek whiskey o wart. prawie 2 tyś. zł.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci wytypowali 23-letniego mieszkańca Sierpca, którego już następnego dnia (08.01.19r) w ramach współpracy zatrzymali tamtejsi policjanci. Jednocześnie ustalili również drugiego ze współsprawców, którym był 33-letni mieszkaniec Sierpca.

W miniona środę (09.01.19r) młodszy z mężczyzn usłyszał jeden zarzut kradzieży mienia, natomiast wczoraj( 10.01.19r) ten starszy usłyszał dwa zarzuty kradzieży, których dopuścił się w 7 stycznia i 8 grudnia. Grozi im do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

Ponadto policjanci ustalili również trzeciego z mężczyzn, który brał udział w tych przestępstwach. Zatrzymanie go to tylko kwestia czasu.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska