Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Data publikacji 22.12.2018

Postawą godną naśladowania wykazali się mieszkańcy Rypina, którzy zatrzymali nietrzeźwego kierującego uniemożliwiając mu wyjazd z parkingu. O tym fakcie natychmiast powiadomili rypińskich policjantów. Kierowca vw miał blisko 3 promile alkoholu. Już stracił prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Dzisiaj (22.12.18r) w godzinach przedpołudniowych dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Rypina o zatrzymaniu na jednym z parkingów nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zostali natychmiast skierowani funkcjonariusze.

Jak się okazało, zgłaszający przez okno swojego mieszkania zauważył, że na parkingu kierujący vw golfem podczas cofania uderza w zaparkowany inny pojazd, a następnie próbuje odjechać. Natychmiast zareagował, pobiegł do tego kierującego, jednocześnie powiadomił właściciela uderzonego pojazdu, który również przyszedł na parking. Zachowanie kierowcy vw wskazywało na to, że może być nietrzeźwy. Wspólnie z innymi osobami zablokowali mu drogę uniemożliwiając wyjazd, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce patrolowi.

Policjanci wylegitymowali kierowcę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Był nim 54-letni mieszkaniec Rypina. Alkomat potwierdził przypuszczenia świadków. Okazało się, że mężczyzna który siedział za kierownicą miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Policjanci od razu zatrzymali mu prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Należy przy tym podkreślić, że po raz kolejny godna naśladowania obywatelska postawa przyczyniła się do wyeliminowania bezmyślnego kierowcy!  

 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska