Oszustwo przy użyciu banknotów przeznaczonych do zabawy - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Oszustwo przy użyciu banknotów przeznaczonych do zabawy

Rypińscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu brodnickiego za oszustwo. Mężczyźni kupili owczarka niemieckiego, za którego zapłacili banknotami, które tylko przypominały te prawdziwe. Teraz za swoje zachowanie będą tłumaczyć się w sądzie, grozi im do 8-miu lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek 30 października 2018 roku. To wtedy do rypińskich policjantów zgłosił się mężczyzna i powiadomił, że został oszukany. Jak wynikało z jego zawiadomienia, zgłaszający wstawił ogłoszenie o sprzedaży swojego psa rasy owczarek niemiecki na jednym z portali ogłoszeniowych. Na ogłoszenie odpowiedziało dwóch mężczyzn. Dzień wcześniej (29.10.18r) przyjechali do zgłaszającego dokonać transakcji. Po odebraniu psa zapłacili właścicielowi żądaną kwotę 800 zł. Przekazanie pieniędzy odbyło się na podwórku w zaciemnionym miejscu, jak się później okazało nie był to przypadek.

Pokrzywdzony wrócił do domu i wtedy spostrzegł, że banknoty, które otrzymał nie są prawdziwe. Przy dokładnym przyjrzeniu się zauważył częściowo wydrapany napis o treści: „używać tylko w celach edukacyjnych i do zabawy”.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i zaczęli ustalać sprawców, ponieważ zgłaszający nie miał żadnych informacji na ich temat. Żmudna i wnikliwa praca rypińskich kryminalnych przyniosła efekt. Ustalenia policjantów doprowadziły do dwóch mieszkańców z powiatu brodnickiego w wieku 35 i 54 lat.

Wczoraj (18.12.18r) policjanci udali się na teren powiatu brodnickiego i przeprowadzili przeszukania. Ich przypuszczenia potwierdziły się. U jednego z mężczyzn policjanci odnaleźli sprzedanego psa, którego zabezpieczyli i od razu wydali właścicielowi. Policjanci ujawnili również kolejne banknoty z identycznym nadrukiem, jak na tych którymi płacili.

Mężczyźni zostali zatrzymani pod zarzutem oszustwa. Grozi im teraz do 8-miu lat pozbawienia wolności.

 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska