Policjanci z Rypina sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Policjanci z Rypina sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni

Data publikacji 03.12.2018

Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. Rypińscy policjanci w czasie pełnionych służb kontrolują parki, dworce, opuszczone budynki oraz pozostałe miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

W okresie zimowym policjanci większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Pustostany, działkowe altanki i opuszczone budynki to miejsca, które najczęściej odwiedzają mundurowi. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również samotnych i w podeszłym wieku. Zagrożenie dotyczy także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w nieogrzewanych budynkach. Szczególnie w tym okresie bezcenne są informacje przekazane przez przypadkowych przechodniów, sąsiadów, czy znajomych.

W związku z tym apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne, nietrzeźwe i dziwnie zachowujące się. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe 112.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska