Uczniowie „podstawówki” wysłuchali ważnych rad - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Uczniowie „podstawówki” wysłuchali ważnych rad

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Rypinie wzięły udział w spotkaniu z policjantką, na którym zostały omówione zasady ruchu drogowego dla pieszych, rowerzystów oraz pasażerów. W spotkaniu wzięło udział 250 osób. Każdemu z nich policjantka rozdała odblaski.

Dzisiaj (30.10.18r) policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie gościła na spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Rypinie z uczniami klas 1-3.

Podczas spotkań z dziećmi zostały omówione przepisy ruchu drogowego, które dotyczą pieszych, rowerzystów oraz pasażerów. Dzieci przyznały, że zdarza się, że już samodzielnie przemieszczają się, dlatego znajomość tych przepisów jest bardzo ważne.

Policjantka wyjaśniała, że poruszając się pieszo, korzystamy z chodnika lub lewej strony pobocza. W czasie jazdy samochodem zawsze zapinamy pasy bezpieczeństwa oraz siadamy w specjalnym siedzisku, a poruszając się rowerem, do czasu uzyskania karty rowerowej, korzystamy z chodnika. Policjantka poradziła, aby zawsze kierować się zasadą ograniczonego zaufania i samemu dbać o własne bezpieczeństwo.

W spotkaniach wzięło udział łącznie ok 250 osób. Wszyscy otrzymali od policjantki opaski odblaskowe, które są kolejnym elementem wpływającym na ich bezpieczeństwo.   

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska