„Świeć Przykładem” w powiecie rypińskim - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

„Świeć Przykładem” w powiecie rypińskim

Data publikacji 25.10.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie prowadzili działania pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Funkcjonariusze, podczas służby rozmawiali z pieszymi oraz rowerzystami o tym, jak ważne jest być widocznym na drodze. Przypominali także kierowcom o tym, aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego wobec niechronionych uczestników dróg.

Bezpieczeństwo pieszych na drodze, zwłaszcza poza terenem zabudowanym, zależy w głównej mierze od dobrej widoczności. Policjanci przy każdej okazji mówią o tym, jak ogromną rolę odgrywają elementy odblaskowe.

Dlatego też przez dwa dni (24-25.10.18r) rypińscy policjanci włączyli się w akcję „Świeć Przykładem”, która odbywała się w całym województwie. W trakcie tych działań policjanci reagowali na wykroczenia zarówno popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak również przez kierujących pojazdami wobec pieszych.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze przypominali i uświadamiali pieszym nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. W czasie prowadzonych działań policjanci napotkanym pieszym i rowerzystom rozdawali opaski odblaskowe.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska