Czołowe zderzenie w Dylewie - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Czołowe zderzenie w Dylewie

Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. W miejscowości Dylewo doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Akurat tamtędy przejeżdżali policjanci, którzy udzielili pomocy poszkodowanym. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Wczoraj (23.10.18r) po godz. 13-tej policjanci z wydziału kryminalnego podczas patrolu w miejscowości Dylewo najechali na zdarzenie drogowe. Doszło tam do zderzenia osobowego vw polo i ciężarowego volvo. Policjanci natychmiast wezwali pomoc i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wspólnie z funkcjonariuszami ruchu drogowego, którzy po chwili przybyli na miejsce, wydostali poszkodowanych z pojazdu i udzielili im pomocy do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia.  

Jak wstępnie ustalono 44-letnia kierująca vw polo z powiatu rypińskiego nie zachowała szczególnych środków ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu, w wyniku czego uderzyła w prawidłowo jadący z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy volvo, kierowany przez 51-letniego mieszkańca z powiatu nowomiejskiego.

Do szpitala trafili kierowcy z obu pojazdów, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska