Zaatakował idącą chodnikiem kobietę. Już trafił w ręce policjantów - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Zaatakował idącą chodnikiem kobietę. Już trafił w ręce policjantów

Data publikacji 08.10.2018

Rypińscy kryminalni ustalili sprawcę rozboju, do którego doszło w Rypinie przy ul. Sportowej. Mężczyzna zaatakował idącą chodnikiem kobietę, przewrócił i zabrał torebkę. Został zatrzymany przez policjantów w Toruniu, gdy przyszedł zgłosić utratę swoich dokumentów. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Rypiński sąd na wniosek organów ścigania aresztował go już na 2 miesiące.

Całe zdarzenie miało miejsce 20 września br. Tego dnia w godzinach popołudniowych w Rypinie przy ul. Sportowej nieznany mężczyzna uderzył, a następnie przewrócił idącą chodnikiem kobietę po czym zabrał jej torebkę z pieniędzmi i uciekł. Informację o tym zdarzeniu pokrzywdzona zgłosiła następnego dnia.

Od tej chwili policjanci zaczęli zbierać dowody w tej sprawie, liczyła się najdrobniejsza informacja. Policjanci przeprowadzili szereg czynności, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady, przeprowadzili okazania. Mimo że sprawa była trudna, z uwagi na czas, który upłynął od zdarzenia rypińscy kryminalni jeszcze tego samego dnia wytypowali sprawcę tego rozboju. Był nim 32-letni mężczyzna zameldowany w Sierpcu. Z uwagi na to, że nieznane było miejsce jego pobytu, policjanci wszczęli za nim poszukiwania.   

W miniony czwartek (04.10.18r) poszukiwany mężczyzna zgłosił się do toruńskich policjantów, by zawiadomić o utracie swoich dokumentów. Wówczas okazało się, że jest poszukiwany. 32-latek został zatrzymany i przekazany rypińskim funkcjonariuszom, którzy na podstawie zebranego materiału dowodowego  przedstawili mu zarzut rozboju.

W sobotę (06.10.18r) na wniosek policjantów i prokuratora, rypiński sąd aresztował go na 2 m-ce. Za ten czyn grozi mu do 12-stu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo okazało się, że jednocześnie Sąd Rejonowy w Sierpcu  wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego na okres 1 roku i 4 m-cy za inne przestępstwa.  

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska