Przedszkolaki odwiedziły policjantów - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Przedszkolaki odwiedziły policjantów

Data publikacji 28.09.2018

Dzieci z przedszkola „Chatka Puchatka” w Rypinie odwiedziły policjantów w ich miejscu pracy. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Mundurowi przypominali dzieciom zasady jakimi należy się kierować, aby być bezpiecznym, ale także opowiedzieli o swojej służbie.

Wczoraj (27.09.18r) do Komendy Powiatowej Policji w Rypinie zawitały dzieci z przedszkola „Chatka Puchatka”. Dzieciaki chciały porozmawiać na temat pracy policjantów, ale nie tylko. Przy tej okazji policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną przekazała najmłodszym ważne rady na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Podczas pogadanki omówiła jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak prawidłowo poruszać się po drodze poza terenem zabudowanym, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych, a także przypomniała jak powinni być zabezpieczeni podczas podróży samochodem. Opowiedziała jakie skutki niesie jazda bez fotelika i zapiętych pasów.  Szczególną uwagę zwróciła na poruszanie się po drodze z widocznymi elementami odblaskowymi i zaprezentowała jak bardzo poprawiają nasza widoczność.

Na zakończenie policjantka rozdała maluchom opaski odblaskowe aby poprawić ich bezpieczeństwa.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska