Na spotkaniu z przedszkolakami - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Na spotkaniu z przedszkolakami

Data publikacji 24.09.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Rypinie. Dzieci wspólnie z policjantami przypomnieli sobie, tak ważne dla ich bezpieczeństwa, przepisy ruchu drogowego. Podczas wizyty u „słoneczników” i „tulipanów” natomiast opowiedzieli o pracy policjantów.

W piątek (21.09.18r) policjanci z rypińskiej komendy spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Rypinie. Powodem wizyty było promowanie bezpiecznych zachowań podczas poruszania się po drodze.

Policjanci zaprezentowali dzieciom film pt. „Bezpieczna droga z radami Spongeboba” i wspólnie rozmawiali na temat przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak bezpiecznie przechodzić przez wyznaczone miejsca.  Przestrzegli, iż zabronione jest wbieganie na przejście oraz wchodzenie na nie zza stojących pojazdów.

Ponadto policjanci spotkali się z przedszkolakami z grup „słoneczniki” i „tulipany”, które tego dnia realizowały temat: „Ja też chcę zostać policjantem”. Mundurowi opowiedzieli o swojej codziennej służbie i zaprezentowali dzieciom sprzęt, który posiada przy sobie każdy policjant. W trakcie spotkania dzieci zadawały pytania dotyczące pracy policjantów, a także chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

 

 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska