Policjantka zapoznawała dzieci z zasadami bezpieczeństwa - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Policjantka zapoznawała dzieci z zasadami bezpieczeństwa

Data publikacji 17.09.2018

Rypińscy policjanci prowadzą zajęcia profilaktycznie z dziećmi z naszego powiatu. Tym razem policjantka gościła w Szkole Podstawowej w Kowalkach. Podczas spotkań omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, ale także przestrzegła przez innymi niebezpieczeństwami.

W piątek (14.09.18r) policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie gościła w Szkole Podstawowej w Kowalkach, gdzie spotkała się ze wszystkimi uczniami tej szkoły. Powodem spotkań było przypomnienie im o zasadach bezpieczeństwa.

Funkcjonariuszka przypomniała o obowiązujących przepisach, o tym, jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak bezpiecznie przechodzić przez wyznaczone miejsca. Poinformowała, aby poruszać się lewą stroną pobocza gdy nie ma chodnika oraz o tym, iż zabronione jest wbieganie na przejście dla pieszych oraz wchodzenie na nie zza stojących pojazdów. Przy użyciu tuby zaprezentowała dzieciom jak wygląda osoba, która posiada na sobie elementy odblaskowe i przy tej okazji obdarowała dzieci opaskami odblaskowymi.

Na spotkaniu ze starszymi uczniami policjantka mówiła o odpowiedzialności nieletnich za zachowania niezgodne z prawem. Młodzież mogła zobaczyć krótkie filmy instruktażowe obrazujące  zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków jak również z niewłaściwego korzystania z internetu.

 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska