Kolejne zatrzymania i zabezpieczone narkotyki - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Kolejne zatrzymania i zabezpieczone narkotyki

Data publikacji 17.09.2018

Kryminalni po raz kolejny uderzyli w narkotykowy biznes. Do aresztu trafiło trzech mężczyzn, czwarty podejrzany zgłosił się dobrowolnie. Kryminalni działali na terenie trzech powiatów, zabezpieczyli około 130 gramów różnego rodzaju narkotyków oraz 150 sztuk tabletek extasy, które już nie trafią na czarny rynek. Wszyscy usłyszeli zarzuty, wobec trzech z nich prokurator zastosował dozory policyjne. To efekt prowadzonego w tej sprawie śledztwa.

Przypomnijmy: W dniu 27.08.18r policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przystąpili do realizacji sprawy, nad którą pracowali. W/g śledczych,  jeden z mieszkańców Rypina miał posiadać w swoim miejscu zamieszkania narkotyki. W związku z tym na miejsce przyjechał też przewodnik z policyjnym psem wyspecjalizowanym do wyszukiwania narkotyków z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Policjanci, pod ustalonym adresem zastali 19-letniego mężczyznę. Tam przeszukali pomieszczenia, które zajmował mężczyzna. W pracy pomagał im pies, który bezbłędnie wskazywał miejsca, gdzie ukryte były różne substancje. Po sprawdzeniu ich policyjnym testerem i zważeniu policjanci zabezpieczyli ponad 75 gramów marihuany, ponad 300 gramów amfetaminy, prawie 50 gramów metaamfetaminy, prawie 90 sztuk tabletek ekstazy oraz elektroniczną wagę.19-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W ostatnim czasie policjanci przeprowadzili kolejne zatrzymania osób podejrzanych o naruszenie przepisów ustawy  o przeciwdziałaniu narkomanii. Swoje czynności kryminalni przeprowadzali na terenie trzech powiatów, w wyniku czego do policyjnej celi trafiło trzech mężczyzn. Dwóch 18-latków z powiatu golubsko-dobrzyńskiego i rypińskiego, którzy usłyszeli zarzuty sprzedaży narkotyków, a także 21-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. To u niego policjanci podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli marihuanę w ilości prawie 100 gramów, prawie 20 gramów amfetaminy, prawie 12 gramów metaafetaminy oraz 150 sztuk tabletek extasy. Czwarty 22-latek z powiatu rypińskiego podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków wiedząc, że jest poszukiwany zgłosił się na przesłuchanie dobrowolnie. Prokurator na wniosek policji zastosował dozory policyjne wobec mężczyzn z powiatu brodnickiego, golubsko-dobrzyńskiego oraz 22-latka z Rypina.  Wszystkim grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska