Rypińscy policjanci obchodzili swoje święto - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Rypińscy policjanci obchodzili swoje święto

Data publikacji 24.07.2018

24 lipca to dzień, w którym policjanci obchodzą swoje święto. W tym roku jest to 99 rocznica powołania Policji. W Rypinie obchody odbyły się wczoraj 23 lipca. Podczas uroczystego apelu policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Wczoraj (23.07) rypińscy policjanci obchodzili swoje święto. Była to okazja do mianowania funkcjonariuszy na wyższe stopnie oraz uhonorowania najbardziej zasłużonych dla policji. Ceremonię zaszczycili swoją obecnością Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski, a także przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Rypine.

O godz. 12.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego  odbył się apel. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się od uczczenia minutą ciszy tragicznie zmarłego Naszego kolegi aspiranta Marka Mieczkowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, który zginął na służbie w dniu 13 lipca 2018 roku.

Następnie Komendant Powiatowy Policji w Rypinie insp. Paweł Cichacki powitał przybyłych na uroczystość gości oraz podziękował wszystkim policjantom za rzetelną i ofiarną służbę. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego  Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski wraz z Komendantami rypińskiej jednostki wręczył mundurowym nominacje na wyższe stopnie służbowe. W tym roku otrzymali je:

 na stopień aspiranta sztabowego policji

·        st. asp. Pankowski Marcin

·        st. asp. Rafalski Mariusz

·        st. asp. Zakrzewski Krzysztof

na stopień aspiranta policji

·        mł. asp. Wierzchowski Przemysław

na stopień starszego aspiranta

·        asp. Rupińska Dorota

na stopień młodszego aspiranta policji

·        sierż. szt. Bachman Tomasz

·        sierż. szt. Gadziomski Tomasz

 na stopień sierżanta sztabowego policji

·        st. sierż. Grzegorzewski Artur

·        st. sierż. Pankowska Katarzyna·         

na stopień starszego sierżanta policji

·        sierż. Więckiewicz Daniel

 na stopień sierżanta policji

·        st. post. Gzubicki Sławomir

·        st. post. Ronowicz Mateusz

·        st. post. Wiśniewska Mirosława

·        st. post. Wiśniewski Maciej

 

Na podstawie rozkazu personalnego Komendanta Głównego Policji na stopień inspektora policji mianowany został Komendant Powiatowy Policji w Rypinie mł. insp. Paweł Cichacki.

Ponadto na wojewódzkich obchodach  Święta Policji, które odbędą się  w Toruniu w dniu 26 lipca 2018 roku postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medalem srebrnym za długoletnią służbę zostanie odznaczony asp. szt. Adam Piotrowski, a także na podstawie decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji brązową odznaką -  „Zasłużony policjant” odznaczeni zostaną asp. szt. Piotr Groszewski oraz st. asp. Marek Szczepański.

Na zakończenie obecni na uroczystości goście podziękowali rypińskim policjantom za ich sumienną pracę oraz życzyli dalszych sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. 

 

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska