Włamywacz odpowie też za inne przestępstwa - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Włamywacz odpowie też za inne przestępstwa

Kryminalni ustalili i zatrzymali 19-latka, który włamał się do piwnicy. Dodatkowo policjanci zaleźli u niego narkotyki, ale to i tak nie koniec jego przewinień. Mężczyzna podejrzany jest łącznie o trzy przestępstwa. Grozi mu do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

 

We wtorek (10.07) dyżurny policji w Rypinie został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do piwnicy na jednym z osiedli na terenie miasta, do której miało dojść poprzedniej nocy. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że sprawca wyłamał kłódkę zabezpieczającą drzwi, a z wnętrza zabrał wędki oraz akcesoria wędkarskie. Pracując nad wykryciem tego włamania kryminalni szybko wytypowali sprawcę oraz ustalili, że jedna z wędek została sprzedana w lombardzie. Od razu też ją zabezpieczyli, by wydać właścicielowi.

Wczoraj (11.07) po 6-tej rano zapukali do drzwi ustalonego 19-latka z Rypina. Tam podczas przeszukania znaleźli kolejne przedmioty z pochodzące z tego włamania, a dodatkowo jeszcze prawie gram marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, to nie koniec przewinień 19-latka. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że ma on jeszcze na sumieniu uszkodzenie drzwi w budynku wielorodzinnym, do którego doszło w połowie kwietnia 2018 roku. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów. 19-latek podejrzany jest o kradzież z włamaniem, posiadanie środków odurzających oraz uszkodzenie mienia. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

   

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska