Redebata pn. „Bezpieczeństwo seniorów” w Brzuzem - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Redebata pn. „Bezpieczeństwo seniorów” w Brzuzem

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci spotkali się z seniorami z gminy Brzuze i podsumowali ubiegłoroczną debatę poświęconą ich bezpieczeństwu. Przy tej okazji omówili narzędzie jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikację „Moja Komenda”, a także przedstawili stan bezpieczeństwa na terenie gminy. Strażacy natomiast zaprezentowali uczestnikom zasady kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Wczoraj (10.07.18) w świetlicy wiejskiej przy Urzędzie Gminy w Brzuzem odbyła się redebata społeczna pn. „Bezpieczeństwo seniorów”, będąca podsumowaniem ubiegłorocznej debaty. W spotkaniu udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Rypinie mł. insp. Paweł Cichacki wraz z policjantami,  przedstawicielka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy kom. Monika Hermann, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie, Wójt gm. Brzuze Pan Jan Koprowski oraz mieszkańcy gminy.

 

Na wstępnie Komendant rypińskiej policji odniósł się zgłaszanych podczas ubiegłorocznej debaty wniosków dotyczących poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez usytuowanie dodatkowego przejścia dla pieszych w rejonie Domu Pomocy Społecznej w Ugoszczu i poinformował uczestników jakie zostały poczynione  działania w kierunku jego realizacji.

 

Następnie policjanci przypomnieli istotę i sposób działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Funkcjonariusze, omówili zasady działania i zaprezentowali sposób nanoszenia zagrożeń. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest aplikacją, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość anonimowego, szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich bezpieczeństwo.  Mundurowi, zachęcali uczestników spotkania do korzystania z aplikacji mobilnej „Moja Komenda” , dzięki której można w łatwy i szybki sposób odnaleźć dzielnicowego obsługującego dany rejon wraz z kontaktem telefonicznym i mailowym. Ponadto policjanci przedstawili stan bezpieczeństwa na terenie gminy Brzuze. Przekazali też informacje na temat sposobu działania sprawców przestępstw i wykroczeń, jednocześnie radząc jak unikać zagrożeń.

 

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie natomiast omówili i zaprezentowali zasady kwalifikowanej pierwszej pomocy, co również nieodłącznie jest związane z naszym bezpieczeństwem. Uczestnicy spotkania przy użyciu „fantomu” mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności przy udzielaniu pierwszej pomocy.

 

Podczas swojego wystąpienia Wójt gm. Brzuze wyraził swoją aprobatę dla tego typu działań i podziękował za spotkanie. Na zakończenie był czas na zadawanie pytań i dyskusje.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska