Akcja „Pasy” na drogach powiatu rypińskiego - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Akcja „Pasy” na drogach powiatu rypińskiego

Policjanci z rypińskiej „drogówki” prowadzili na terenie naszego powiatu działania pn. „Pasy”. Mundurowi zwracali uwagę czy kierujący, jak i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a także czy przewożenie dzieci w pojazdach odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niestety nie obyło się bez uchybień.

W piątek (06.07.18) policjanci ruchu drogowego naszej jednostki uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Pasy”.  Mundurowi sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie zapinają pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących. W działaniach wzięło udział 6 policjantów z „drogówki”. Policjanci ujawnili 13 przypadków niezapiętych pasów bezpieczeństwa.

 

Przypominamy!

Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.

Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie i używanie fotelików do przewożenia dzieci, zmniejszają poważne skutki obrażeń, jakie zwykle odnoszą uczestnicy wypadków komunikacyjnych.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska