Sprawcy kradzieży kół z zarzutami - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Sprawcy kradzieży kół z zarzutami

Data publikacji 03.07.2018

Do 5 lat pozbawienia wolności, grozi trzem mężczyznom zatrzymanym za kradzieże kół i uszkodzenie mienia. Sprawcy działali na terenie dwóch powiatów, brodnickiego i rypińskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani dzięki współpracy funkcjonariuszy dwóch sąsiadujących jednostek Policji.

Do zdarzenia doszło w dniu 22 czerwca 2018 roku. To wtedy rypiński dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży kół od pojazdu vw passat, do której doszło na terenie parkingu w miejscowości Urszulewo, gm. Skrwilno. Straty które spowodował sprawca to 1.500 zł. Jak się okazało podobne zgłoszenia otrzymali policjanci z Brodnicy. Na jednym z tamtejszych osiedli od pojazdu opel vectra skradziono koła z alufelgami wartości 1.000 zł. Natomiast właściciel innego pojazdu stracił jedno koło od swojego forda, a sprawcy przy kradzieży uszkodzili  próg w pojeździe.

Rypińscy kryminalni ustalili trzech mężczyzn z powiatu brodnickiego, którzy dokonali kradzieży w Urszulewie. W wyniku współpracy rypińskich i brodnickich policjantów udało się ustalić, że mężczyźni są sprawcami kradzieży i uszkodzenia mienia również na terenie brodnickiego powiatu.  Dwóch  sprawców zostało zatrzymanych przez policjantów z Rypina, trzeciego w miejscu zamieszkania odwiedzili brodniccy kryminalni. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu w Brodnicy. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia mienia, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska