Czołowe zderzenie dwóch osobówek - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Czołowe zderzenie dwóch osobówek

Data publikacji 26.06.2018

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na trasie Cetki-Ostrowite. Zderzyły się tam dwa samochody. Prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Cztery osoby trafiły do szpitala. Na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń.

Wczoraj (25.06.18) przed godz. 10-tą dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na trasie Cetki-Ostrowite w miejscowości Borzymin, gdzie natychmiast wysłał policjantów.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że 34-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego kierujący pojazdem renault megan, jadąc na mokrej nawierzchni na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w prawidłowo jadącego z przeciwnej strony opla vectrę.

Samochodem renault podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Wszyscy zostali zabrani do szpitala, na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Policjanci wyznaczyli objazdy, gdyż droga w tym miejscu była zablokowana.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska