Policyjne działania „Łapki na kierownicę” - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Policyjne działania „Łapki na kierownicę”

Prowadzenie auta z telefonem w ręku może rodzić wiele niebezpieczeństw. Kierujący nie obserwuje tego, co wokół niego się dzieje, nie zachowuje ostrożności. Dlatego też rypińscy policjanci przeprowadzili działania na drogach pod krypt. „Łapki na kierownicę.” Celem ich było głównie ujawnianie kierujących korzystających z telefonów komórkowych podczas jazdy.

W myśl przepisów Prawa o ruchu drogowym kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Dlatego też wczoraj (11.01) w godzinach 6.00-22.00 na terenie naszego powiatu rypińscy policjanci prowadzili wzmożone działania pn. „ŁAPKI NA KIEROWNICĘ”. Głównym celem działań było ujawnianie kierujących  korzystających z telefonów komórkowych.  Podczas tych działań policjanci skontrolowali 60 pojazdów, w wyniku czego ujawnili 35 naruszeń przepisów w ruchu drogowym, w tym 4 przypadki prowadzenia pojazdu i rozmowy przez telefon komórkowy. Wobec sprawców wykroczeń policjanci zastosowali postępowanie mandatowe.

Drodzy kierowcy pamiętajcie, że korzystanie z telefonu podczas jazdy, to nie tylko rozmowa, ale też wybieranie numerów, pisanie sms-ów, sprawdzanie portali społecznościowych itp. Osoby korzystające z telefonów komórkowych w czasie jazdy ryzykują utratą zdrowia i życia własnego, swoich bliskich, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Za używanie komórki za kierownicą grozi mandat w wysokości 200zł oraz 5 punktów karnych.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska