Podsumowanie policyjnych działań na drogach powiatu rypińskiego - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Podsumowanie policyjnych działań na drogach powiatu rypińskiego

Data publikacji 27.12.2017

Podczas świąt na drogach powiatu rypińskiego prowadzone były wzmożone działania pod kryp. „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2017″. Policjanci podsumowali ten 5-ciodniowy długi weekend.

Jak każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia policjanci prowadzili działania mające zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze nie tylko kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. 

Działania rozpoczęły się w piątek (22.12) o godz. 6.00, a zakończyły wczoraj (26.12) o północy. W tym okresie nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie powiatu rypińskiego czuwało 74 mundurowych.

Na drogach powiatu w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do 9 niegroźnych kolizji. Nie obyło się jednak bez nietrzeźwych kierowców. Pierwszego z nich policjanci zatrzymali w miejscowości Sosnowo. 48-letni mieszkaniec powiatu malborskiego kierował mercedesem mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Natomiast drugi 60-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego w Skrwilnie kierował rowerem mając w organizmie poniżej pół promila.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska