Wypadek na drodze wojewódzkiej w Cetkach - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Wypadek na drodze wojewódzkiej w Cetkach

Data publikacji 22.12.2017

Rypińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Cetki, gm. Rypin. Zderzyły się tam pojazdy m-ki BMW, Audi A3 i Audi A1. Trzy osoby zostały przewiezione do rypińskiego szpitala.

 

Wczoraj (21.12) około godziny 16:40 dyżurny rypińskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 534 w miejscowości Cetki. Na miejsce natychmiast skierował patrole.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący pojazdem m-ki BMW 52-letni mieszkaniec Niemiec na łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na jezdni, w wyniku czego wpadł w poślizg, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku ruchu samochód m-ki Audi A3 kierowany przez 23-letnią mieszkankę powiatu rypińskiego, który następnie siłą uderzenia został przesunięty i uderzył w jadący za min pojazd m-ki Audi A1 kierowanym przez 26-letnia mieszkanką powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

Do szpitala trafiła kierująca i pasażerka audi A3 oraz pasażerka bmw. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zorganizowali objazdy, ponieważ droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wykaże ostatnie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska