Rypińscy policjanci kontrolują miejsca przebywania bezdomnych - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Rypińscy policjanci kontrolują miejsca przebywania bezdomnych

Data publikacji 22.12.2017

Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury jest bardzo niebezpieczny dla bezdomnych. Rypińscy policjanci podczas swoich służb systematycznie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Napotkane osoby są informowane o możliwościach uzyskania pomocy.

 

Rypińscy policjanci przez cały czas trwania zimy prowadzą działania zmierzające do zapobiegania zagrożeniom dla zdrowia i życia osób bezdomnych i samotnych. Mundurowi w trakcie pełnienia służb zewnętrznych systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Napotkane osoby informują o możliwościach uzyskania pomocy.

W związku ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi oraz spadkiem temperatury poniżej zera apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, aby zwrócili szczególną uwagę na osoby bezdomne, ale również mieszkające samotnie. Zdarza się, że osoby starsze, często ubogie i chore nie mają siły aby ogrzać swoje mieszkanie. Nie przechodźmy też obojętnie obok leżących, na ławkach, dworcach czy na ulicy. Jeśli zauważymy taką osobę lub gdy mamy informację na temat samotnie mieszkających, którzy mogą sobie nie radzić zadzwońmy z taką informacja pod jeden z numerów alarmowych 997 lub 112. Patrole niezwłocznie dotrą w te miejsca i sprawdzą.

Pamiętajmy,  że taka informacja może uratować ludzkie życie. Policjanci sprawdzą każde zgłoszenie i jeśli będzie taka potrzeba funkcjonariusze dowiozą osobę potrzebującą w miejsce dla niej bezpieczne.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska