Kryminalni przerwali narkotykowy proceder - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Kryminalni przerwali narkotykowy proceder

Data publikacji 14.12.2017

Rypińscy kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 90 gram amfetaminy, 14 gram marihuany, tabletkę ekstazy oraz nabój myśliwski. Podejrzani w sprawie to 17 i 18-latek z powiatu rypińskiego oraz 18-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego. Wobec tego ostatniego prokurator zastosował dozór policyjny.

 

Wszystko zaczęło się w poniedziałek (11.12). Do dyżurnego rypińskiej policji zadzwonił nauczyciel jednej ze szkół z terenu powiatu, który powiadomił, że jego uczeń, 18-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego jest pod działaniem narkotyków oraz ujawnił przy nim woreczki z białym proszkiem oraz elektroniczną wagę.

 

Sprawą zajęli się kryminalni. Po sprawdzeniu białej substancji okazało się, że jest to amfetamina w ilości prawie 30 gram poporcjowana w 21 woreczkach. Policjanci szybko ustalili, że narkotyki te nabył od 17-letniego mieszkańca powiatu rypińskiego. Na podstawie ustaleń policjantów oboje trafili do policyjnej celi.

 

Po dokładnej analizie zebranych dowodów, okazało się że to nie koniec sprawy. Funkcjonariusze ustalili, że w narkotykowy proceder może był jeszcze zamieszkany 18-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego. Następnego dnia pojechali do niego. Podczas przeszukania znaleźli przy nim prawie 3 gramy suszu roślinnego w 3 woreczkach. Natomiast w jego mieszkaniu ujawnili jeszcze dodatkowo ponad 13 gram suszu, prawie 60 gram białego proszku, który częściowo były już w porcjach, jedną tabletkę, elektroniczną wagę, a także jeden nabój myśliwski. Policjanci ustalili, że substancje te to tabletka ekstazy, marihuana i amfetamina. Mężczyzna miał dostarczać te substancje zatrzymanemu wcześniej 17-latkowi. I ten 18-latek trafił do aresztu.

 

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 18-latek z powiatu rypińskiego podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych z przeznaczeniem wprowadzenia do obrotu, 17-latek odpowie za udzielanie narkotyków, natomiast 18-latek z powiatu lipnowskiego za udzielanie i posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz za posiadanie amunicji bez zezwolenia.

 

Wczoraj (13.12) prokurator zastosował wobec tego ostatniego dozór policyjny.

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska