Podziękowania za wzorową postawę - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Podziękowania za wzorową postawę

Komendant Powiatowy Policji w Rypinie oraz Burmistrz Miasta Rypina podziękowali pracownicom banku za wzorową postawę obywatelską, dzięki której udaremniono próbę oszustwa. Dzięki czujności i szybkiej reakcji kobiet, które o swoich podejrzeniach poinformowały policjantów, starsza pani z Rypina nie straciła oszczędności.

 

Wczoraj (07.09) Komendant Powiatowy Policji w Rypinie mł. insp. Paweł Cichacki oraz Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski na ręce Pani Beaty złożyli podziękowania za ponadprzeciętną czujność i natychmiastową reakcję, w wyniku której starsza pani nie straciła swoich oszczędności. Były słowa uznania i listy gratulacyjne. Dzięki obywatelskiej postawie pracownic banku, które w porę zorientowały się, że coś jest nie tak i powiadomiły rypińskich policjantów, nie doszło do wyłudzenia kilkudziesięciu tysięcy złotych. Szef rypińskich policjantów podkreślił jak ważne jest, abyśmy reagowali w sytuacjach, gdy mamy podejrzenia, że może dojść do przestępstwa.

Przypomnijmy: Do 80-letniej mieszkanki Rypina przyszła kobieta, która twierdziła, że ciąży nad nią klątwa i grozi jej niebezpieczeństwo, a syn będzie miał wypadek. Za zdjęcie klątwy oszustka zażądała pieniędzy, które mieszkanka Rypina miała wypłacić z konta. Wystraszona kobieta udała się do banku, aby wpłacić pieniądze  i przekazać oszustce. Tylko dzięki profesjonalnej i natychmiastowej reakcji pracownic banku, policjanci udaremnili próbę wyłudzenia pieniędzy i zatrzymali oszustkę.

Policja prosi o rozwagę i czujność. Oszuści działają bez skrupułów – albo podają się za policjanta lub za osobę z rodziny, albo jak w tym przypadku za uzdrowiciela i żądają przekazania pieniędzy. Wszelkie budzące niepokój sytuacje prosimy zgłaszać Policji na numer 997 lub 112.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska