Uprawiał sobie konopie - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Uprawiał sobie konopie

Kryminalni namierzyli 19-letniego mieszkańca gminy Rypin, który uprawiał konopie indyjskie. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za to przestępstwo odpowie przed Sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (29.08) rypińscy kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Rypin w miejscu swojego zamieszkania posiada nielegalną uprawę konopi indyjskich.

By potwierdzić tą informacje pojechali pod ustalony adres. Zastali tam 19-latka, który poinformowany o celu wizyty policjantów, wszystkiemu zaprzeczył. Podczas przeszukania posesji zajmowanej przez mężczyznę, funkcjonariusze znaleźli za budynkiem gospodarczym donicę w dwiema roślinami  konopi, które zabezpieczyli. Wstępnie przeprowadzone badania wykazały, że te rośliny to marihuana.

Podejrzany o posiadanie nielegalnej uprawy został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania uprawy roślin konopi. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska