Już dzień po zgłoszeniu policjanci zatrzymali złodzieja - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Już dzień po zgłoszeniu policjanci zatrzymali złodzieja

Kryminalni i dzielnicowi z Rypina ustalili sprawcę kradzieży elektronarzędzi. Był nim 49-latek, który już dzień po zgłoszeniu był w rękach policjantów. Za ten czyn grozi mu do 5-ciu lat pozbawienia wolności. Dzięki pracy dzielnicowych pokrzywdzony odzyska również skradzione mu mienie.

 

We wtorek (22.08) dyżurny rypińskiej policji został poinformowany o kradzieży, która miała miejsce na terenie remontowanego budynku z Brzuzem. Wysłał tam dzielnicowych, którzy potwierdzili zgłoszenie, a następnie kryminalnych. Zgłaszający przekazał, że ktoś wyniósł mu z budowy elektronarzędzia o wartości 700 zł. Policjanci po wykonaniu czynności na miejscu przystąpili do ustalenia, kto jest sprawcą tej kradzieży. Jeszcze tego samego dnia, zarówno kryminalni jak i dzielnicowi wpadli na trop tego samego mężczyzny. Był nim 49-latek, który nie miał stałego miejsca zamieszkania.

Następnego dnia kryminalni udali się w miejsce, gdzie miał przebywać mężczyzna. Podczas patrolu w miejscowości Brzuze zauważyli idącego drogą 49-latka i go zatrzymali. Jednocześnie dzielnicowi uzyskali kolejne informacje potwierdzające winę mężczyzny. Ustalili bowiem, gdzie skradzione narzędzia zostały przez niego sprzedane. Na podstawie tych informacji kryminalni odzyskali m.in. wkrętarkę, szlifierkę oraz wiertarkę, które trafią do właściciela.   

Dzisiaj( 24.08) gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu do 5-ciu lat pozbawienia wolności.    

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska