W osobówce podróżowało 11 osób - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

W osobówce podróżowało 11 osób

Data publikacji 22.08.2017

Policjanci z drogówki zatrzymali kierowcę golfa, który z swoim pojeździe przewoził 11 osób, w tym ośmioro dzieci. Ale to nie było jego jedyne przewinienie. Nieodpowiedzialny 45-latek stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem oraz zyskał punkty karne.

W niedzielę (20.08) rypińska policja otrzymała sygnał, że z Wąpielska w kierunku Rypina jedzie vw golf, którego kierowca przewozi zbyt dużą liczbę pasażerów.

Około godziny 17:30 w miejscowości Starorypin Rządowy policjanci z drogówki zauważyli opisanego golfa i go zatrzymali. Gdy tylko zbliżyli się do pojazdu od razu zauważyli, że jest przepełniony. Wewnątrz pojazdu podróżowało 11 osób, w tym ośmioro dzieci. Trzech z nich siedziało w bagażniku. Kierowcą był 45-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego.  Dalsza policyjna kontrola wykazała kolejne przewinienia mężczyzny. Okazało się, że pojazd, którym się poruszali, nie był dopuszczony do ruchu i był niesprawny technicznie. Poza tym pasażerowie nie posiadali zapiętych pasów, a dzieci nie były przewożone w fotelikach.  

Mundurowi od razu polecili, aby pasażerowie wysiedli z samochodu, gdyż podróżowanie w taki sposób jest zabronione i niebezpieczne. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje przewinienia stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto dostał mandat w wysokości 1000 zł, a także 17 punktów karnych.

Najważniejsze jednak, że policjanci w porę udaremnili temu kierowcy dalszą jazdę, zanim doszło do tragedii.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska