Policjanci wkręcają w bezpieczeństwo - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Policjanci wkręcają w bezpieczeństwo

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka rypińscy policjanci odwiedzili dzieci wypoczywające na półkoloniach w Brzuzem oraz Żałem. Tematem spotkania było jak zwykle bezpieczeństwo.

Dzisiaj (04.08) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie spotkali się z dziećmi, które spędzają wolny czas na półkoloniach w Brzuzem oraz w Żałem. Tematem wiodącym tych spotkań było bezpieczeństwo podczas trwających wakacji. Policjanci przypomnieli uczestnikom jak należy zachowywać się nad wodą i namawiali, aby do wodnych zabaw wybierać te strzeżone kąpieliska. Ponadto przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu oraz  na placu zabaw. Obecny na spotkaniu przewodnik psa służbowego opowiedział o zachowaniu się w obecności zwierząt oraz zaprezentował posłuszeństwo swojego czworonożnego podopiecznego. Na zakończenie policjanci rozdali uczestnikom odblaskowe opaski, by byli widoczni na drodze, a przez to bardziej bezpieczni.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych spotkań profilaktycznych starają się przekazać dzieciom jak bezpiecznie się bawić i jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska