Śmiertelny wypadek przy pracy - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Śmiertelny wypadek przy pracy

Data publikacji 28.07.2017

Policjanci pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Sosnowo, gm. Rogowo. Dwóch mężczyzn poniosło śmierć.

Dzisiaj (28.07) o godzinie 10:20 dyżurny rypińskiej policji otrzymał informacje z WCPR-u, że ktoś wpadł do studzienki kanalizacyjnej w miejscowości Sosnowo, gm. Rogowo.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że dwóch pracowników urzędu gminy w wieku 62 i 53 lata podczas wykonywania prac polegających na udrożnieniu studzienki kanalizacyjnej weszło do jej wnętrza. Chwilę później, nieprzytomnych znalazł inny mężczyzna, który wcześniej pomagał im przy tych pracach. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia stwierdziła zgon obu mężczyzn.

Na miejscu pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Rypinie wykonują czynności policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie. Obecny jest także biegły z dziedziny medycyny sadowej oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. O zdarzeniu powiadomiono również Państwową Inspekcję Pracy. Teraz policyjne śledztwo wyjaśni okoliczności tragicznego wypadku.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska