O bezpiecznych wakacjach - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

O bezpiecznych wakacjach

Data publikacji 27.07.2017

Rypińscy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach w świetlicy w Urszulewie. Poza rozmowami o bezpieczeństwie, maluchy zadawały mnóstwo pytań dotyczących pracy policjantów.

Rypińscy policjanci prowadzą cykl spotkań z dziećmi pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo" , którego patronem jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak. Wczoraj (26.07) funkcjonariusze gościli na półkoloniach w świetlicy wiejskiej w Urszulewie zorganizowanych przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Skrwilno „Grodzisko”.

W trakcie spotkania poruszone zostały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas trwających wakacji, szczególnie podczas pobytu nad wodą oraz jak zachowywać się nie będąc pod opieką dorosłych. Policjanci przypomnieli również zasady ruchu drogowego, a w tym jak prawidłowo zachowywać się na drodze i jak wyposażyć swój rower, by bezpiecznie podróżować. 

Dużym zainteresowaniem  cieszyło się spotkanie przewodnika psa służbowego  asp. Marcina Pankowskiego z jego czworonożnych podopiecznym. Funkcjonariusz ciekawie opowiadał o tym, jak wygląda jego praca oraz zaprezentował posłuszeństwo czworonoga.  Ponadto pouczył dzieci, jak powinny zachowywać się w kontakcie ze zwierzętami. Na zakończenie, funkcjonariusze rozdali dzieciom odblaski i przestrzegli, jak ważne jest ich używanie.

Wszystkie dzieci biorące udział w półkoloniach miały możliwość obejrzenia sprzętu będącego na wyposażeniu każdego policjanta. Skorzystały również z okazji by usiąść za kierownica radiowozu.

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska