Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, teraz odpowie za przestępstwo - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, teraz odpowie za przestępstwo

Data publikacji 24.07.2017

Policjanci z „patrolówki” po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę, który nie reagował na policyjne sygnały. Jak się później okazało, mężczyzna nie był całkiem trzeźwy, a także nie miał przy sobie dokumentów. Swoim zachowaniem popełnił przestępstwo i dwa wykroczenia. Grozi mu do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

W piątek w nocy (21.07) policjanci podczas patrolu w miejscowości Puszcza Miejska zauważyli kierowcę seata, który na ich widok przyśpieszył i zaczął się oddalać. W związku z tym policjanci postanowili go skontrolować i wydali sygnały do zatrzymali. Kierowca jednak to zlekceważył i dalej uciekał.

Policjanci natychmiast udali się w pościg  przy włączonych jednocześnie sygnałach dźwiękowych i świetlnych. Po chwili mężczyzna wjechał na posesję, wysiadł z pojazdu i dalej próbował uciekać pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów. Był nim 43-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego.  W trakcie dalszej kontroli okazało się, dlaczego kierowca chciał uniknąć kontaktu z policjantami.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że znajdował się po użyciu alkoholu. Nie miał także przy sobie wymaganych dokumentów.

Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 01 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do kontroli pomimo wydawanych poleceń przez policjantów stanowi przestępstwo i za ten czyn grozi mu od 3 miesięcy do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

Ponadto odpowie również za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu i za nieposiadanie dokumentów w czasie kontroli.

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska