Włamała się do sąsiada i ukradła radio - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Włamała się do sąsiada i ukradła radio

22-letnia mieszkanka powiatu rypińskiego usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem. Kobieta włamała się do domu sąsiada i wyniosła z niego radio. Czyn, którego się dopuściła zagrożony jest karą do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

 

W miniony czwartek (20.07) do dyżurnego policji z terenu gminy Rogowo zadzwonił mężczyzna i zgłosił, że pod jego nieobecność ktoś się do niego włamał. Dyżurny wysłał na miejsce policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Okazało się, że ktoś się włamał do domu zgłaszającego wyrywając skobel od kłódki i ukradł przenośne radio.

Na miejscu funkcjonariusze zrobili rozpoznanie i dokonali penetracji terenu. Ich podejrzenia padły na córkę sąsiadów, więc tam skierowali swoje kroki. Podczas rozmowy podejrzewana 22-letnia kobieta wszystkiemu zaprzeczyła, jednak po chwili matka kobiety wydała policjantom poszukiwane radio, które tego dnia jej córka przyniosła do domu.  22-latka została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Policjanci zabezpieczyli również radio, które następnie wydali właścicielowi. 

Następnego dnia w piątek (21.07) zatrzymana kobieta usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi kara do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska