Zatrzymany za narkotykowy proceder - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Zatrzymany za narkotykowy proceder

Data publikacji 21.07.2017

Rypińscy policjanci zabezpieczyli 11 sztuk roślin konopi indyjskich, których waga wyniosła ponad 2 kg, a także prawie 45 gram marihuany i ponad pół grama haszyszu. Do wyjaśnienia sprawy został zatrzymany 29-letni mieszkaniec Rypina, którzy usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczące posiadania narkotyków, uprawy oraz wytworzenia znacznej ilości środków odurzających . Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności

 

Rypińscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępstw narkotykowych przystąpili do realizacji sprawy, nad którą pracowali.  Wg policjantów 29-letni mieszkaniec Rypina w miejscu swojego zamieszkania miał uprawiać rośliny konopi indyjskich.

W środę (19.07) udali się pod ustalony adres. Zastali tam podejrzewanego mężczyznę, którego poinformowali o przyczynach wizyty i przystąpili do przeszukania. Już po otwarciu drzwi policjanci wyczuli zapach marihuany wydobywający się z mieszkania. Jak się okazało przypuszczenia kryminalnych się potwierdziły. Policjanci w łazience oraz pokoju znaleźli łącznie 11 sztuk ściętych roślin w trakcie suszenia z widocznym kwiatostanem, których waga wyniosła ponad 2 kg, a także prawie 45 gram suszu roślinnego i ponad pół grama brunatnej substancji, które w całości zabezpieczyli. Wstępne testy wykazały, że to rośliny konopi indyjskiej, marihuana oraz haszysz. Policjanci zabezpieczyli również sprzęt służący do uprawy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (20.07) zatrzymany 29-latek usłyszał 3 zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dotyczyły one posiadania środków odurzających, a także uprawy roślin konopi indyjskich i wytworzenia z ich suszenia znacznej ilości środka odurzającego. Grozi mu  do 15       lat  pozbawienia wolności. Policjanci już skierowali do Prokuratora Rejonowego w Rypinie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny.

  

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: asp. Dorota Rupińska