Rypiński diler narkotykowy w rękach policji - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Rypiński diler narkotykowy w rękach policji

Data publikacji 04.06.2020

3 miesiące aresztu dla 39-latka z powiatu rypińskiego zastosował rypiński sąd za posiadanie i sprzedaż narkotyków. Kryminalni przy pomocy psa służbowego zabezpieczyli prawie 400 gramów amfetaminy, prawie 10 gramów marihuany oraz tabletkę ekstazy. Właścicielowi grozi do 10 lat więzienia.

We wtorek (02.06.20r) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przystąpili do realizacji sprawy, nad którą pracowali od pewnego czasu. W/g śledczych, jeden z mieszkańców powiatu rypińskiego miał posiadać w swoim mieszkaniu narkotyki. W związku z tym na miejsce przyjechał też przewodnik z policyjnym psem wyspecjalizowanym do wyszukiwania narkotyków z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Gdy policjanci dojeżdżali na miejsce zauważyli jadącego samochodem wytypowanego 39-latka  i zatrzymali go do kontroli. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli w plecaku i schowkach pojazdu pojemniki z zawartością białej substancji oraz suszu roślinnego. Następnie udali się do miejsca zamieszkania 39-latka, gdzie przeszukali pomieszczenia, które zajmował. W pracy pomagał im pies, który bezbłędnie wskazywał kolejne miejsca, gdzie były ukryte woreczki z suszem oraz białym proszkiem. Po sprawdzeniu ich policyjnym testerem i zważeniu policjanci zabezpieczyli łącznie brutto prawie 400 gramów amfetaminy, prawie 10 gramów marihuany oraz jedną tabletkę ekstazy.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu pod zarzutem posiadania narkotyków.

Na podstawie zebranych w tej sprawie dowodów przez policjantów prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających, a także sprzedaż tych substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Na wniosek policjantów prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania.

Dzisiaj (04.06.20r) Sąd Rejonowy w Rypinie przychylił się do tego wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 39-latka na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • pojemniki z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego
  • foliowe woreczki z białą substancja, suszem roslinnym oraz tabletka