Policjanci zadbali o bezpieczeństwo rowerzystów - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Policjanci zadbali o bezpieczeństwo rowerzystów

Data publikacji 11.10.2019

Rypińscy policjanci przeprowadzili działania profilaktyczno-kontrolne pn. „Rowerzyści”, które miały na celu poprawę ich bezpieczeństwa. Podczas działań policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących rowerem, ale także na wykroczenia popełniane w stosunku do rowerzystów.

Wczoraj (10.10.19r) rypińscy policjanci na terenie naszego powiatu prowadzili profilaktyczno-kontrolne działania pod krypt. „Rowerzyści”. Podczas tych działań  funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny jednośladów, oświetlenie i trzeźwość kierujących. Ponadto zwracali uwagę na wykroczenia, które popełniali rowerzyści (najczęstszymi to jazda wzdłuż chodnika oraz brak oświetlenia), ale także na wykroczenie popełniane wobec nich.

Kierowców jednośladów uświadamiali jak ważną rolę stanowią elementy odblaskowe i jakie zagrożenie może pojawić się w przypadku ich braku. W ramach tych działań policjanci rozdawali cyklistom kamizeli odblaskowe, aby poprawić ich widoczność na drodze, a tym samym ich bezpieczeństwo.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska
  • policjant zakłada kamizelkę odblaskową rowerzystce
  • policjant zakąłda kamizelke rowerzystce
  • jadący rowerzysta ubrany w kamizelke odblaskową