Bezpieczna droga do szkoły - Wiadomości - KPP w Rypinie

Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 03.09.2019

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rypińscy policjanci prowadzą działania mające na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w rejonie placówek oświatowych. Poza tym, mundurowi w ciągu roku szkolnego będą spotykać się z uczniami i rozmawiać z nimi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. A wszystko to w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego rypińscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”.  Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach oraz nauka bezpiecznego poruszania się często po ruchliwych trasach, którymi dzieci udają się do szkoły.

Dlatego też od 2 do 6 września zarówno policjanci jak i strażnicy miejscy patrolują ulice prowadzące do placówek oświatowych. Ponadto przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą profilaktykę i edukację uczniów najmłodszych klas.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze - zwłaszcza w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc, gdzie grupują się dzieci. Te miejsca policjanci w pierwszych dniach roku szkolnego obejmą szczególnym nadzorem.

 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st. asp. Dorota Rupińska